0722-79-16-94  
 
     
     
 
 
 
 
     
   
 
 
 
 

צמר וחוטים

 
     
 

חבלים מסיזל, חוט מקרמה, חוטי פשתן, חוטי טוסה, חוטי כותנה טיבעי, חוטי רקמה, חוט כותנה צבעוני, צמר רגיל, צמר בגוונים מתחלפים, אקרילן מילוי, אקרילן משטח, אקרילן צבעוני.

 
     
 
 
     
 
השימוש בצמר וחוטים לצורכי יצירה, הינם דבר חדש, למעשה מדובר בחומרים שמהווים בסיס ליצירה מסוגים שונים לצרכים מגוונים, מזה מאות שנים. מה שהסבתות והאימהות עשו במשך שנים, עברו עם הזמן גם לדור הצעיר יותר, וכיום אפשר למצוא חוגים וסדנאות רבים בהם לומדים כיצד לתפור ולסרוג. 
 
אנחנו יכולים למצוא בחנויות יצירה רבות, צמר בגוונים מתחלפים, צמר זה משמש לסריגה של סוודרים, כובעים, צעיפים, כפפות ובמקרים רבים, כשמדובר בילדים קטנים אז גם בשמיכות. ידוע ומקובל שסבתות סורגות לנכדים שלהם שמיכות קלות מצמר, שיחממו אותם בימי החורף.  אנחנו יכולים לראות גם שימוש רב בצמר וחוטים לצורך סריגה ואריגה של כיפות, ציציות, טליתות ועוד. הצמר משמש גם לסריגת בובות וקישוטים אחרים הן לשימוש פרטי והן לשימוש מסחרי.  
 
אנחנו יכולים למצוא צמר וחוטים מסוגים ובצבעים שונים, ביניהם צמר רגיל, חוטי מקרמה, פשתן, כותנה טבעי, חוטי רקמה, אקרלין צבעוני ומשטח, אקרלין מילוי ועוד. כל אחד מהצבעים והגוונים משמשים למשהו אחר. על פי הצורך כמובן. מדובר בצמר וחוטים שמגיעים בגדלים שונים, כל אחד מהם בעובי אחר, על פי סוג החומר. הצמרי מגיע ממקומות שונים בעולם, הן ממדינות אסיה (בעיקר מזרח אסיה), הן אירופה והן אפריקה. לכל אחד מסוגי הצמר יש איכויות משלו. עם זה בחוזק שלו, ביציבות, בגווני הצבע ובסוג המסרג איתו ניתן להשתמש בעת הסריגה.  
 
כאשר קונים צמר וחוטים, חשוב לשים לב לכמות שאנחנו קונים, על מנת שלא ניתקע בלי מספיק צמר, חשוב לשים לב לגוונים שאנחנו קונים, על מנת שיהיו דומים. בדרך כלל הגוונים ממוספרים כך שיהיה ניתן לזהות אותם בקלות, וכן רצוי שנשים לב שמדובר אכן באותו סוג צמר, על מנת שלא יווצר מצב לא נעים בו נשתמש בצמר אחד שהוא מאה אחוז כותנה ובצמר אחר שהוא מאה אחוז פשתן או חומר אחר. זה יכול ליצור תחושה לא נעימה והסריגה יכולה להיות קשה. נקודה חשובה אחרת, על מנת להקל עלינו את הסריגה, מוטב להשתמש במודלים קיימים על פיהם נסרוג. ניתן לרכוש את המודלים בחנויות יצירה גם כן. 
 
אם על חנויות יצירה אנחנו מדברים, המלצתנו היא לפנות לחנות הובי טופז, חנות יצירה שמוכרת מגוון מוצרי יצירה שונים, ביניהם צמר וחוטים בפתח תקווה. תוכלו ליהנות מצוות מקצועי שישמח לעזור לכם בכל דבר ודבר על פי הצורך שלכם. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אליו בכל שאלה ועניין שקשור ליצירה.  
 
     
 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
 
     
 
 
 

 

סניף הובי פתח תקווה :

 
כתובת – ההסתדרות 2 פ"ת 

טל' - 0722-791-694

פקס: 03-9080393.
זמני פתיחת החנות: 

יום – א,ב,ד, משעה 09.00 - 20.00 .
יום ג'- משעה 09.00- 14.00
יום ה'-  09.00-14.00 ומשעה 16.00-20.00
יום ו' – משעה 09.00 – 14.00
 
 
 
חנות חרוזים בפ"ת | חנות לחומרי יצירה בפתח תקווה | חנות לחומרי יצירה בפתח תקווה | חנות לחומרי יצירה | יצירת צמידים מחרוזים | ציוד לאומנות | ציוד לציור | תכשיטי גולדפילד | תכשיטי חרוזים | 
 
קידום אורגני | קידום אתרים